مطالب مهندسي

مطالب مهندسي

نرم افزار متلب چیست؟

آشنایی با متلب

Matlab یک زبان برنامه نویسی مشابه سایر زبانهای معروف مانند جاوا ، C #و غیره است که دارای IDE (محیط توسعه یکپارچه) و مجموعه ای از کتابخانه ها است. Matlab مخفف عبارت "آزمایشگاه ماتریس" است زیرا در ابتدا به عنوان زبان برنامه نویسی ماتریس شناخته می شد.  ( انجام پروژه , انجام پروژه متلب , انجام پروژه های متلب )این زبان برنامه نویسی نسل چهارم است. اولین بار توسط کلیو مولر ، که در آن زمان رئیس بخش علوم کامپیوتر در دانشگاه نیومکزیکو بود ، کشف شد. هدف او یافتن راهی جایگزین برای انجام جبر خطی و محاسبه عددی برای دانش آموزانش بدون استفاده از Fortran بود. بعداً در سال 1984 ، کلیو مولار به همراه استیو بانگارت و جک لیتل - که پتانسیل تجاری Matlab را تشخیص دادند ، MathWorks را پیدا کردند. MathWorks اولین نسخه رسمی Matlab خود را در سال 1984 منتشر کرد.


موارد استفاده از Matlab


اجرای جبر خطی عددی

محاسبه عددی ماتریس ها

تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم

رسم نمودارها برای مجموعه داده های بزرگتر

توسعه الگوریتم ها

ایجاد واسط هایی برای کاربر که رابط کاربری گرافیکی GUI است و سایر برنامه های کاربردی که API است - رابط برنامه نویسی برنامه.

درک متلب

به عبارت ساده ، این یک نسخه پیشرفته و پیچیده تر از ماشین حساب است که می تواند بر روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه شما اجرا شود. می توان از آن برای انجام عملیات با استفاده از رابط خط فرمان و همچنین ویرایشگر متن استفاده کرد. همچنین می تواند برای نوشتن برنامه ها و عملکردهایی که کارهای مداوم را انجام می دهند ، استفاده شود. Matlab IDE حاوی نماد "راهنما" است که شامل توضیحات مفصل در مورد عملکرد آن است. این ویژگی برای افرادی که تازه با Matlab شروع به کار کرده اند بسیار مفید است.انجام پروژه


چگونه Matlab کار را به این راحتی انجام می دهد؟


کد شما را سریع می کند. کد شما با استفاده از کامپایلر JIT-just-in-time کامپایل می شود ، تماس های کتابخانه بهینه شده و وظایف انجام عملیات ریاضی بین هسته های کامپیوتر توزیع می شود. با استفاده از Matlab ، می توان الگوریتم ها را به صورت موازی اجرا کرد و سرعت اجرا را سریعتر کرد. در مقایسه با جاوا ، توسعه الگوریتم ها در Matlab بسیار سریعتر و قوی تر است. این به شما امکان می دهد داده ها را از منابع مختلف بارگذاری کرده و آنها را تجسم کنید. IDE Matlab دسترسی به برنامه های تعاملی را فراهم می کند که به شما امکان می دهد با ارائه تصاویری از این عملیات ، عملیات محاسباتی را به صورت تعاملی انجام دهید. به شما امکان می دهد چگونه الگوریتم های مختلف داده های شما را تفسیر کنید. همچنین می توان برنامه های سفارشی خود را طراحی کرد و همچنین از برنامه های طراحی شده توسط سایر کاربران Matlab استفاده کرد.


با متلب چه کاری می توانید انجام دهید؟


با استفاده از Matlab می توانید الگوریتم های مختلفی را پیاده سازی و طراحی کنید. می توانید داده ها را از منابع مختلف مانند فایل ها ، پایگاه های داده یا وب بارگیری کنید تا داده های خود را تجزیه و تحلیل کرده و با استفاده از برنامه تجسم Matlab که طیف گسترده ای از نمودارها را برای انتخاب انتخاب می کنید ، تجسم کنید. همچنین کار با مجموعه داده های بزرگتر را آسان می کند. این به عنوان یک محصول ریاضی شامل یک کتابخانه توابع ریاضی است که به شما امکان می دهد جبر خطی و محاسبه ماتریس ها را انجام دهید. این همچنین به تسهیل تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند. ایجاد مدل های داده ، نمونه های اولیه و شبیه سازی داده ها را می توان به دست آورد. همچنین می توانید واسط هایی را برای هر دو کاربر و سایر برنامه های کاربردی برنامه نویسی طراحی کنید تا کار با Matlab آسان تر شود.


مزایای


این سریعترین IDE را برای محاسبه ریاضی ماتریس ها و جبر خطی ارائه می دهد.

شامل بهترین کتابخانه های بسته ریاضی برای پشتیبانی از همه زمینه های ریاضی ، از جمع بندی ساده تا وارونگی ماتریس و غیره است.

این برنامه پشتیبانی چند رشته ای و جمع آوری زباله را برای تسهیل اجرای موازی الگوریتم ها فراهم می کند.

سیستم گرافیکی آن (Simulink) شامل دستوراتی برای تجسم داده های دو بعدی و سه بعدی ، پردازش تصویر ، ارائه گرافیک و انیمیشن است که تجسم با کیفیت بالا از نمودارها و نمودارها را ارائه می دهد.

مهارت های مورد نیاز

برای شروع کار با Matlab ، باید از زبان برنامه نویسی شی گرا اولیه آگاهی داشته باشید و از نحو Matlab آگاه باشید. از عملکرد Simulink آگاهی کافی داشته باشید. همچنین باید درک خوبی از ریاضیات پیشرفته داشته باشید. آشنایی با مجموعه کتابخانه ها و بسته های آن برای انجام عملیات ریاضی مختلف ضروری است. طراحی طراحان لوگو لوگو آگاهی از نحوه استفاده از ابزارهای مختلف داخلی ارائه شده توسط Matlab IDE برای سریعتر کار کردن.چرا باید از Matlab استفاده کنیم؟

Matlab یکی از بهترین فناوری های موجود در بازار برای عملیات ریاضی است که بر روی ماتریس ها و جبر خطی انجام می شود. همچنین بهترین پشتیبانی را برای طراحی و آزمایش الگوریتم سریعتر و بهتر ارائه می دهد. تجزیه و تحلیل داده ها با الگوریتم های مختلف و مطالعه تغییرات در رفتار را آسان می کند. همچنین انعطاف پذیری لازم برای طراحی رابط های جدید را برحسب نیاز ایجاد می کند.محدوده

Matlab در زمینه های مختلف کاربردی مانند امور مالی ، تجارت ، علم و مهندسی کاربرد دارد.


چرا به متلب نیاز داریم؟

استفاده از MATLAB مزایای متعددی را نسبت به سایر زبانها و روشها به ما می دهد.


با استفاده از جعبه ابزار می توان عملکردهای Matlab را تا حد زیادی افزایش داد. به عنوان مثال ، Statistics Toolbox دستکاری آماری تخصصی داده ها را تسهیل می کند ، پیوند Excel اجازه می دهد تا داده ها در فرمت قابل خواندن توسط Excel نوشته شوند.

MATLAB تک تک عناصر داده را به عنوان یک ماتریس در نظر می گیرد. به عنوان مثال ، یک عدد صحیح به عنوان ماتریسی از یک سطر و یک ستون در نظر گرفته می شود. این توابع داخلی را برای عملیات مبتنی بر ماتریس مانند جمع ماتریس ، ضرب ، وارونگی و غیره ارائه می دهد.

با استفاده از عملیات Vectorized حجم کد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

Simulink - سیستم گرافیکی Matlab خروجی بهینه ای برای تعامل ارائه می دهد. ترسیم داده ها را آسان تر می کند و به فرد اجازه می دهد اندازه و رنگ آن را سفارشی کند.

مخاطبان مناسب برای یادگیری فناوری های Matlab چه کسانی هستند؟

مهندسان در زمینه علم داده برای تجزیه و تحلیل داده ها ، ترسیم داده ها و سایر مطالعات دقیق مرتبط با داده ها مفید خواهند بود. همچنین برای دانشمندان و محققان تحقیقاتی است که با مطالعات ریاضی پیشرفته سروکار دارند.


این فناوری چگونه به شما در رشد شغلی کمک می کند؟

با نگاهی به رونق فعلی مشاغل برای تجزیه و تحلیل داده ها و علم داده ها ، این می تواند به شما در پیشبرد حرفه خود در این زمینه ها کمک کند زیرا ویژگی های فوق العاده ای برای تجزیه و تحلیل داده ها ارائه می دهد. همچنین در زمینه های یادگیری عمیق ، یادگیری ماشین ، پردازش و ارتباط سیگنال ، امور محاسباتی ، پردازش تصویر و سیگنال به کار می رود.


نتیجه

سازگار با سیستم عامل های Windows ، MacOS و Linux است. آخرین نسخه Matlab در 20 مارس 2019 بود. Matlab یک نرم افزار مجاز است ، با این حال ، یک دوره آزمایشی 30 روز را بدون هزینه ارائه می دهد.


(0) نظر
X